Az isten-paradoxon

 

- Tehát azt mondod, hogy mindenki isten egy darabja és hogy mekkora darabja, azt a tudatszintje határozza meg?

- Inkább használjuk a Forrás kifejezést erre, mert az isten szó alatt nem mindenki értené ugyanazt.

- De a Forrás megegyezik istennel?

- A Forrás lehet egy vetítő is.

- A Forrás milyen dimenziószinten van?

- Érdekes példát mondok, mert akik nem használják az eszüket, őket nagyon könnyű elküldeni ziziért a minél magasabb dimenziókba. Ha ülsz egy moziban és látod a filmvásznat, ami hatalmas és tele van látvánnyal, azt egy pontból vetíti egy vetítőgép.

- Akkor a Forrás 1. dimenziós lenne?

- Könnyen lehet.

- Akkor mi értelme van mindenkit felfelé nézetni a magasabb dimenziókba?

- Nézhetsz egy egyszerű rajzfilmet is, de szerintem a CGI-vel készült látványvilág jobb. 

- Akkor minden fordítva van?

- Nem, ennél azért a helyzet bonyolultabb. Csak itt az egyszerűség a beszélgetés célja.

- Lehet az, hogy a Forrás 1. dimenziós, de isten mondjuk hetedik?

- Lehet. De ha megkérdezel egy 12. dimenziós lényt, ő másképp fogja látni.

- Te tényleg eljutottál a tudatoddal a 42. dimenzióig?

- Sőt, azon túl is, mert a meló túlmutat a 42-n.

- Milyen meló ez?

- A világ helyreállítása.

- Mit értesz a világ alatt?

- Az emberi elme a multiverzumot képes felfogni, de az ÉlményParkot azóta világmindenség szintre emelték. Az érdekesség ebben az, hogy két fordítóprogramba is beírtam és megnéztem ezt angolul. Mindkettő szerint universe. De mivel az angol nyelv ismeri a multiverse kifejezést, meg amúgy is olyan, mintha az ember legózna a szavakkal, ki lehet ezt is legózni. Ha a mindenség = everything, akkor logikus, hogy a világmindenség a world-everything lesz, bár ennek így nem lesz semmi értelme. Ez az angol nyelv amúgy is problémás, mert elismerem, hogy tök menő, ám - és itt most ezt a linket ajánlom annak, akit ez a probléma mélyebben érdekel - nem alkalmas a magasabb dimenziós verbális kommunikációra. A magyar viszont igen. Nekem is vannak angol nyelvű weboldalaim, amik bár sokat adnak vissza, csak a 70-80%-án vannak a magyarénak, ahol sokkal mélyebben lehet árnyalni és rejtett információkat belefűzni.

- Ha valaki nem akar most nekiülni olvasgatni, ki tudod szedni belőle a lényeget?

- Idézem: George Bernard Shaw: Az angol (egyébként ír) írófejedelem drámáit a magyar közönség is ismeri és szereti. Kevéssé ismert, hogy az író komoly energiát fordított a magyar nyelv tanulmányozására. Egyik régi rádiós nyilatkozatában így nyilatkozott: „...egy igazán tehetséges angol írónak az előbb már említett hatalmas előnyök ellenére is leküzdhetetlen nehézségekkel kell szembenéznie. Őszintén mondom, az anyanyelvemen nagyon sokszor képtelen vagyok érzéseimet és gondolataimat teljes pontossággal visszaadni. A mi nyelvünk gazdag, nagy és praktikus, de viszonylag fiatal... Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az érzelmek titkos rezdüléseit. A magyar nyelvben a propozíciók használata helyett a legtöbb szó végét óriási variációban változtatni lehet. Ez a művelet a legkisebb érzelmi rezdülést is képes kifejezni és hűségesen visszaadni. Ehhez képest (és itt bocsánatot kérek a tisztelt Hallgatóságtól) sokszor úgy érzem, hogy a mi angol nyelvünkön a legtöbbször képtelen vagyok a közlendőm belső lelkiismeretem szerinti pontos visszaadására, és ahelyett, hogy biztosan odatalálnék, ahová akarok, csak járom és járom az utam akörül a szólás-mondásunkban szereplő bizonyos bokor körül. (I am just going and going around the bush.)”.

- Ezzel azt akarod mondani, aki angol nyelvterületről feljebb akar emelkedni, annak meg kell tanulnia magyarul.

- Szerintem maga a magyar nyelv tanulása is adhat némi megvilágosodásérzetet, ugyanis be kell kapcsolni hozzá bizonyos agyi cellákat az intuitív agyféltekén. Csak nézz rá egy magyar nyelvtan könyvre, amit bár meg lehet tanulni, szerintem inkább ráérezni lehet.

- A Forrást és istent szét lehet választani?

- Mindent szét lehet választani, de attól még a holografikus szinten minden maradhat egy.

- Másképp kérdezem. Ha a Forrást te az 1. dimenzióba értelmezed, milyen dimenziószinten lehet isten?

- Az admin isten szerintem a 0. dimenzióban van, a játék isten pedig az, aki a legmagasabb dimenzióba jut.

- Mi a kettő között a különbség?

- Az admin isten magával a rendszerrel foglalkozik, a játék isten pedig a tartalmi elemekkel. Aki a Külvilágban él, azok számára az admin isten kevésbé értelmezhető és direkt értelemben nincs is értelme hozzá imádkozni. Ez ugyanis a játék isten dolga, akikből viszont így lehet sok is, elég nagy ez az univerzum. Ha megvizsgáljuk a monoteista vallásokat, találhatunk ezekben keveredéseket, nem véletlen, hogy a kereszténység is használja az Úr kifejezést. Ha összeszedjük ezeket, itt az úr, a forrás, a teremtő, az eredendő, szóval teológus legyen a talpán, aki ezt értelmezi, akinek ráadásul mély tudatszintű teológusnak is kell lennie, hogy értse a különbségeket.

- Ha a te tudatszinted ilyen, simán mondhatnád magadról, hogy te vagy isten, nem?

- Amit bizonyítanom kellene, de ha megtenném, csak Sátánig jutnék.

- Miért?

- Nem vagyok vallásos, sőt meg se vagyok keresztelve. Ez biztosan kimeríti a Sátán fogalmát. De van itt egy komoly logikai probléma. Ha én isten lennék és megjelennék a Földön, azt csak egy ateistában tehetném, ha nem akarok leborulni saját magam, illetve a szolgáim előtt. Nem véletlen ám, hogy az ilyen embert egyes iszlám országokban azonnal kivégeznék. Ha folytatnám a logikai gondolatmenetemet és isten helyett másvalakit kellene választanom, egyedül Sátán jöhetne szóba, mert övé a legszabadabb szerep.

- Mit szólna szerinted erre egy pap?

- Majd megtudom, ha egyszer találkozom egy olyannal, aki ezt olvasta.



- Hogy van neked ehhez pofád?
- Amikor a kereszténység annak idején létrejött, hogy volt ehhez annak pofája, aki létrehozta? De mondhatnám az iszlámot is. A zsidókról most nem ejtek szót, mert mindenki tudja, hogy nagyon rendes emberek és az áldozatot amúgy sem illik bántani.